سنگ اپن کورین یا کوارتز؟ - تولید انواع سنگ های اوپن

سنگ اپن کورین یا کوارتز؟ - تولید انواع سنگ های اوپن

انتخاب سنگ اپن کورین یا کوارتز یک تصمیم چالش برانگیز هنگام طراحی یا تغییر دکوراسیون آشپزخانه است. اپن آشپزخانه فضای درون و بیرون آشپزخانه را از هم متمایز می کند.
1401/1/23
0 نظر

سنگ اپن کورین یا کوارتز؟

انتخاب سنگ اپن کورین یا کوارتز یک تصمیم چالش برانگیز هنگام طراحی یا تغییر دکوراسیون آشپزخانه است. اپن آشپزخانه فضای درون و بیرون آشپزخانه را از هم متمایز می کند. بنابراین زیبایی ظاهری آن مهم است چون اولین قسمتی از آشپزخانه است که دیده می شود.

سنگ اپن آشپزخانه همچنین محلی برای غذا درست کردن و گاهی غذا خوردن است. در بعضی از خانه ها از اپن آشپزخانه به عنوان میز ناهارخوری نیز استفاده می کنند. لذا کیفیت و ضد لک و ضد حرارت بودن سنگ اپن آشپزخانه نیز مهم است.

(جهت دریافت مشاوره در زمینه خرید سنگ روی کابینت با ما در ارتباط باشید 09121030828)

سنگ اپن آشپزخانه

در حال حاضر کورین و کوارتز دو متریال کاربردی و پرطرفدار به عنوان سنگ اپن جدید آشپزخانه در سراسر دنیا هستند. اینکه سنگ اپن کورین بهتر است یا کوارتز در واقع به سلیقه شما و نحوه استفاده خانواده از آن بستگی دارد. 

بیشتر بخوانید: آشنایی با انواع سنگ های کف فرش و کاربرد آن

انواع سنگ اپن آشپزخانه

انواع سنگ اپن آشپزخانه

اگر قصد خرید سنگ اپن آشپزخانه را دارید بهتر است با انواع سنگ اپن جدید آشنا شوید. سنگ های به کار رفته برای اپن آشپزخانه به دو دسته طبیعی و مصنوعی تقسیم می شوند.

سنگ های طبیعی

مرمر

گرانیت

سنگ های مصنوعی

کورین

کوارتز

مارمونایت

بیشتر بخوانید: بهترین سنگ نمای مناسب برای مناطق سردسیر

(جهت دریافت مشاوره در زمینه خرید سنگ روی کابینت با ما در ارتباط باشید 09121030828)

کورین چیست؟

سنگ کورین

سنگ کورین از ترکیب ۳۳% پلیمرهای مصنوعی و ۶۶% مواد معدنی طبیعی ساخته شده است. این مواد همراه با رنگ دانه هایی در قالب هایی با ابعاد استاندارد ریخته شده و در نهایت تبدیل به سنگ مصنوعی کورین می شوند. وجود رنگ دانه های ریز یا درشت به کورین ظاهری شبیه سنگ طبیعی می دهد.

(جهت دریافت مشاوره در زمینه خرید سنگ روی کابینت با ما در ارتباط باشید 09121030828)

کوارتز چیست؟

کوارتز معمولا از ترکیب بیش از ۹۰% سنگ کوارتز طبیعی و مقداری رزین و پلیمرهای دیگر ساخته می شود. رنگ دانه ها در مواد تشکیل دهنده کوارتز نیز ریخته می شوند تا طرح هایی جذاب و شبیه به سنگ طبیعی ایجاد کنند.

برای مقایسه سنگ اپن کورین یا کوارتز تفاوت های آنها را در جنبه های مختلف مثل قیمت سنگ اپن کورین، مقاومت در برابر لکه، حرارت و … بررسی می کنیم.

دوام و استحکام

به طور کلی سنگ کوارتز سخت تر بوده و دوام بیشتری نسبت به سنگ کورین دارد. برای همین مدت بیشتری می توانید از آن به عنوان سنگ اپن آشپزخانه استفاده کنید.

زیبایی ظاهری

به علت وجود رنگ دانه ها در مواد تشکیل دهنده کورین و کوارتز، هر دو از طرح های متنوعی برخوردارند. مراکز فروش سنگ اپن آشپزخانه مشاهده کاتالوگ رنگ بندی هر محصول را جهت انتخاب به شما ارائه می دهند.

مقاومت در برابر حرارت

کوارتز مقاومت بیشتری در برابر حرارت دارد چون درصد بیشتری از سنگ طبیعی در ساختار آن وجود دارد. اما کورین به دلیل مواد پلیمری ممکن است در تماس با ظروف خیلی داغ آسیب ببیند.

مقاومت در برابر لکه ها

هر دو این متریال ها غیرمتخلخل هستند و انواع لکه ها به راحتی در صفحه اپن کورین یا کوارتز نفوذ نمی کند.

مقاومت در برابر خط و خراش

در این مورد کوارتز برنده است! سنگ اپن کورین ممکن است در تماس با اشیای نوک تیز دچار خط و خراش بشود اما کوارتز سطح محکم تری در این زمینه است.

بهداشتی و آنتی باکتریال بودن

از نظر بهداشتی بودن هر دو سطح جامد کورین و کوارتز بدون خلل و فرج و کاملا بهداشتی هستند. و انواع آلودگی ها و باکتری ها امکان نفوذ در آنها را ندارند.

یکپارچگی و بدون درز بودن

صفحه اپن کورین می تواند کاملا یکپارچه و بدون درز نصب شود. چون پس از نصب با ساب و پولیش درزها کاملا محو می شوند. اما در سنگ کوارتز درزها تا حدی قابل مشاهده هستند.

ترمیم پذیری

در مورد ترمیم پذیری کورین با اختلاف بالا برنده است! هر گونه خط، خراش، لکه یا ساییدگی که روی سطح کورین به وجود بیاید به سادگی و در خانه خودتان ترمیم می شود.

کافی است یک پولیش ساده انجام شود تا صفحه اپن کورین درست مثل روز اول بشود در صورتی که سطح کوارتز قابل ترمیم و بازسازی نیست.

(جهت دریافت مشاوره در زمینه خرید سنگ روی کابینت با ما در ارتباط باشید 09121030828)

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر