خرید سنگ اپن ☎ 09121030828

خرید سنگ اپن ☎ 09121030828

پیش از انتخاب یکی از انواع سنگ های طبیعی، بهتر است بدانیم به کار بردن آن ها شرایط خاصی دارد.
1401/11/16
0 نظر

خرید سنگ اپن

آدرس اینستاگرام ما: afsharistone@

نکات مهم هنگام استفاده از سنگ طبیعی

پیش از انتخاب یکی از انواع سنگ های طبیعی، بهتر است بدانیم به کار بردن آن ها شرایط خاصی دارد. ویژگی های سنگ طبیعی مانند سنگین بودن، گران بودن و سختی برش آن ها باعث به وجود آمدن شرایط خاص  و گران نسبت به سنگ های مصنوعی روی کابینت می شود. آنچه باید در مورد استفاده از سنگ طبیعی روی کابینت بهتر است بدانیم:

خرید سنگ اپن

باید سنگ از هر نوعی باشد به خوبی سابیده و صیقلی شده باشد و حالت زبری آن از بین رفته باشد.

سنگ های طبیعی سنگین هستند، پس باید به جنس ساخت کابینت ها دقت کنیم. کابینت هایی که با ام دی اف ارزان و بی کیفیت ساخته شده اند، تحمل وزن سنگ های طبیعی را ندارند.

(جهت دریافت مشاوره در زمینه خرید سنگ روی کابینت با ما در ارتباط باشید 09121030828)

قیمت این سنگ ها بالاست  و بهتر است به انتخاب رنگ آن ها دقت کنیم. چون تعویض آن ها با وجود گران بودنشان آسان نیست.

برای نصب و اندازه گیری حتما از یک متخصص و نصاب خوب کمک بگیرید تا تجربه ای که دارد دست اندازه بگیرد و در نهایت یک کار شیک و منحصر به فرد به شما تحویل دهد.

از موارد دیگری که باید در خرید نوع سنگ طبیعی یا مصنوعی در نظر بگیرید می توان به موارد زیر اشاره نمود

درصد احتمال تماس مواد اسیدی و شیمیایی با سنگ روی کابینت آشپزخانه

درصد احتمال تماس آب و مواد غذایی با سنگ روی کابینت آشپزخانه

میزان بودجه شما برای خرید انواع سنگ روی کابینت آشپزخانه

نحوه استفاده شما از سنگ صفحه کابینت آشپزخانه

میزان اهمیت شما به سلامتی و مواد مضر و شیمیایی

استفاده از سنگ روی کابینت به عنوان میز ناهارخوری

وجود کودک خردسال یا حیوان خانگی

میزان اهمیت شما به محیط زیست

فواصل تمیز کردن توسط شما

تعداد اعضای خانواده

بیشتر بخوانید: مناسب‌‌ ترین سنگ آشپزخانه

مناسب‌ ترین سنگ‌ های روی کابینت 

سنگ گرانیت

سنگ گرانیت به دلیل استحکام و زیبایی چشمگیر، اولین انتخاب به عنوان سنگ آشپزخانه است، تنها عیب این سنگ قیمت بالای آن است، به غیر از گران قیمت بودن آن، این سنگ تنوع رنگ و طرحی در حدود 3000 نمونه دارد. ویژگی دیگر این سنگ، مقاومت گرانیت در برابر لکه، حرارت و خط و خش است. همچنین سنگ گرانیت جذب آب پائینی دارد و در برابر تمیز کاری با مواد شوینده مقاوم است.

سنگ اپن

آدرس اینستاگرام ما: afsharistone@

سنگ مرمر

سنگ مرمر یک سنگ طبیعی است و به همین دلیل طرح های مختلف و منحصر به فردی دارد. این سنگ زیبا از گروه سنگ های لوکس و گران قیمت است. به دلیل لوکس بودن و زیبایی آن، بیشتر به عنوان سنگ جزیره آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرد.

استفاده از سنگ مرمر به عنوان سنگ اپن آشپزخانه به دلیل احتمال خراشیدگی و جذب لکه در صورت عدم مراقبت از این سنگ توصیه نمی شود، البته با مهر و موم های جدید و روکش هایی که برای آن تولید شده است، می توان این مشکل را بر طرف کرد. سنگ مرمر در اثر ریختن مواد رنگی مانند چای، لکه می شود و به مرور زمان جرم می گیرد. مرمر دوام و طول عمر بالایی دارد و در برابر رطوبت و حرارت نیز مقاومت بالایی دارد.

بیشتر بخوانید: مناسب‌ ترین سنگ‌ های روی کابینت 

سنگ کوارتز

کوارتز در واقع یک سنگ طبیعی است که با مقداری مواد مصنوعی ترکیب می شود و ورق های سنگ با ابعاد مختلف تولید می شود، بنابراین به کوارتز نه سنگ مصنوعی می توان گفت نه سنگ طبیعی. در برخی موارد از آن به عنوان سنگ مهندسی شده کوارتز نام برده می شود.

کوارتز انواع مختلفی دارد که از با ارزش ترین و زیباترین آن ها در صنعت جواهر سازی مورد مصرف قرار می گیرد. این سنگ در برابر گرما و مواد اسیدی مقاوم است، آنتی باکتریال بوده و در برابر خط و خش و خراشیدگی نیز مقاومت بالایی دارد. کوارتز تنوع بالایی در طرح، رنگ و مدل دارد.

(جهت دریافت مشاوره در زمینه خرید سنگ روی کابینت با ما در ارتباط باشید 09121030828)

سنگ صابون

یکی دیگر از سنگ های قابل استفاده به عنوان سنگ اپن، سنگ صابون است.طیف رنگی این سنگ تیره میباشد.سنگ صابون بیشتر در خانه های قدیمی دیده میشد، اما امروزه از این سنگ، در اپن خانه های مدرن نیز استفاده میشود.این سنگ به مرور زمان دچار زنگار میشود و حالت قدیمی پیدا میکند.

این زنگار باعث میشود آشپزخانه، حالت آنتیک پیدا کند.سنگ صابون مقاومت نسبتا خوبی داشته و دربرابر لکه مقاوم است.یکی از معایب این سنگ آن است که حتما باید با روغن معدنی، تمییز شده و جلا یابد.عیب دیگر سنگ صابون، تیره شدن آن به مرور زمان است.

بیشتر بخوانید: قیمت سنگ اپن

سنگ مصنوعی اپن آشپزخانه

سنگ دکتون

یکی از سنگ های اپن آشپزخانه که جزء سنگ های مصنوعی به حساب می آید سنگ دکتون است. کیفیت ساخت و یکنواختی در طرح و نقش آن ها باعث ترغیب به خرید این نوع سنگ می شود. برش آن در هر ابعاد و اندازه ای امکان پذیر است، این سنگ ها ضد احتراق و آنتی باکتریال می باشند و در برابر تغییرات زیاد دمایی نیز مقاوم هستند.

سنگ اپن آشپزخانه

سنگ کورین

یکی از سنگ های مهندسی شده، سنگ اپن آشپزخانه کورین است. سنگ های مصنوعی قابلیت این را دارند که به هر شکلی در بیایند. برش آن ها در هر ابعادی امکان پذیر است و تنوع رنگ بالایی دارند. آسیب های وارد شده به بافت آن ها قابل جبران است و به راحتی تعمیر می شوند. از معایب این سنگ ها عدم مقاوت در برابر حرارت و خط و خش می باشد، اما در هر صورت ترمیم این آسیب ها امکان پذیر است.

(جهت دریافت مشاوره در زمینه خرید سنگ روی کابینت با ما در ارتباط باشید 09121030828)

سنگ پرسلان

یکی از سنگ های مصنوعی که تشابه زیادی به سنگ های طبیعی دارد، پرسلان است. این سنگ اپن آشپزخانه به دلیل کیفیت بالا و ارزان تر بودن نسبت به سنگ های مرمر و گرانیت و ظاهری زیبا، استفاده زیادی دارد. سنگ پرسلان نسبت به ضربه و خط و خش مقاوم است و جذب رطوبت بسیار کمی دارد، این سنگ دارای تنوع رنگ و طرح بالایی می باشد، اما فشارهای بسیار سنگین باعث ترک خوردن آن می شود.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر