مناسب‌‌ ترین سنگ آشپزخانه - سنگ افشاری 09121030828

مناسب‌‌ ترین سنگ آشپزخانه - سنگ افشاری 09121030828

یکی از روش های داشتن طراحی زیبا در آشپزخانه استفاده از سنگ اپن است. در بعضی از آشپزخانه ها برای پوشش سطح رویی کابینت یا پیشخوان معمولا از جنس خود کابینت استفاده می‌شود.
1401/10/19
0 نظر

مناسب‌‌ ترین سنگ آشپزخانه

یکی از روش های داشتن طراحی زیبا در آشپزخانه استفاده از سنگ اپن است. در بعضی از آشپزخانه ها برای پوشش سطح رویی کابینت یا پیشخوان معمولا از جنس خود کابینت استفاده می‌شود. با این حال، بعضی ترجیح می‌دهند از محصولات دیگری مثل سنگ نما به عنوان صفحه کابینت استفاده کنند.

مناسب‌‌ ترین سنگ آشپزخانه

این تغییر سلیقه در طراحی خانه و سبک زندگی با استفاده از سنگ در طراحی داخلی شروع و به تنوع زیادی رسیده است. مزایای زیاد این سنگ ها از جمله زیبایی و ماندگاری سنگ باعث شده این سبک از دکوراسیون ماندگار شود.

(جهت دریافت مشاوره در زمینه خرید سنگ روی کابینت با ما در ارتباط باشید 09121030828)

انواع سنگ های اپن و رو کابینتی به دو نوع طبیعی و مصنوعی تقسیم می شود که هر یک مزایا و معایبی دارد، متداول ترین سنگ های طبیعی را می توان سنگ گرانیت و مرمر و مرمریت برشمرد که که حس زیبایی و طبیعت رو به خانه شما می آورد .

سنگی که به عنوان سنگ کابینت و اپن یا سنگ جزیره تهیه شده باید از دوام و مقاومت کافی در مقابل وزن، ساییدگی، مایعات و حرارت برخوردار باشد. این سنگ بهتر است سطح صاف و لطیفی داشته باشد، مقاومت بالا در برابر گرما، رطوبت، ضربه، خط و خش و شکستگی نیز از جمله دیگر ویژگی‌های مطلوب سنگ اپن است. از این نوع سنگ می توان برای پوشاندن فضای خالی عمودی بین کابینت‌ها هم استفاده نمود.

بیشتر بخوانید: مناسب‌ ترین سنگ‌ های روی کابینت

انتخاب سنگ کابینت بستگی زیادیبه رنگ و طرح کابینت آشپزخانه دارد. اگر طرح سنگ با طرح کابینت همخوانی داشته باشد، ظاهر خاص و زیباتری به آشپزخانه شما می‌دهد.

انواع سنگ اپن

هر کدام از این سنگ‌ها دارای ویژگی‌ها و مزایای خاص خود هستند. انتخاب هر کدام از آنها به سلیقه شخصی، نوع طراحی آشپزخانه و کابینت و همچنین توان مالی‌ شما بستگی دارد:

سنگ اپن طبیعی

سنگ اپن مصنوعی

سنگ اپن طبیعی

سنگ اپن طبیعی به طور مستقیم از مواد خام و معدنی به دست می‌آید. طرح‌های سنگ طبیعی غیرقابل تغییر هستند و بسته به نوع سنگ و جنس متفاوتند. سنگ‌های طبیعی به دلیل مقاومت بالا، به شدت مورد توجه ساختمان‌سازها یا کابینت‌سازها هستند. وزن این سنگ‌ها معمولا زیاد است.

بیشتر بخوانید: قیمت سنگ اپن

برش‌های نازک و ورقه‌ای این سنگ‌ها به شکل کانتر در طراحی کابینت آشپزخانه کاربرد دارد. معمولا از سنگ کابینت در کنار اجاق گاز، زیر سماور، اطراف سینک ظرفشویی و سایر قسمت‌های مربوط به پیشخوان و جزیره مورد استفاده قرار می گیرد.

 سنگ آشپزخانه

انواع سنگ کابینت طبیعی

سنگ طبیعی از نظر طرح، جنس، میزان مقاومت، زیبایی و سایر ویژگی‌ها دارای تنوع بالایی است. سنگ های طبیعی تفاوت‌های زیادی با سنگ مصنوعی ندارد، در تمامی انواع سنگ‌های طبیعی این تفاوت‌ها بسیار واضح است. طرح سنگ طبیعی معمولا شلوغ‌ و بی‌نظم‌ است. پیدا کردن طرح هماهنگ با کابینت آشپزخانه در سنگ طبیعی به صرف زمان نیاز دارد.

(جهت دریافت مشاوره در زمینه خرید سنگ روی کابینت با ما در ارتباط باشید 09121030828)

انواع مختلف سنگ کابینت طبیعی آشپزخانه عبارتند از:

سنگ گرانیت

سنگ مرمر

سنگ صابون

سنگ گرانیت

سنگ گرانیت یکی از مصالح پر استفاده و کاربرد ساختمان است، گرانیت یکی از مقاوم‌ترین نوع سنگ‌هاست. این سنگ نه تنها در کابینت آشپزخانه که در بخش‌های متنوع دیگری از ساختمان‌ها هم کاربرد دارد. از جمله ویژگی‌های سنگ گرانیت مقاومت آن در برابر گرما و آسیب و همچنین تنوع رنگی آن تا ۳۰۰۰ رنگ مختلف است. این نوع سنگ تقریبا گران قیمت است و باید بصورت مدام تمیز و لکه گیری شود.

آدرس اینستاگرام ما: afsharistone@

گرانیت مدولار 

سنگ های گرانیتی مخصوص پیشخوان با 36 سانتی متر عرض و طول آن بر اساس طول پیشخوان انتخاب می شود. این قطعه ها مصنوعی و عایق بندی شده است، گوشه های آن صیقل خورده و و در پشت آن اتصالات عمودی قرار دارد. قسمت های مخصوص قرار گرفتن سینک یا چیزهای دیگر دارای نقطه برش هستند. این سنگ ها از سرامیک معمولی بزرگ تر و از گرانیت معمولی باریک تر و کوچک تر هستند، بنابراین خودتان می توانید آنها را نصب کنید.

با قرار گرفتن این قطعه های مدولار در کنار هم به صورت ضربدری درزهایی ایجاد می شود اما مانند درزهای سرامیکی نیست. گرانیت مدولار مصنوعی با وزن هایی حدود 19 تا 40 کیلوگرم تولید می شوند. هنوز سنگین هستند اما از گرانیت ساده سبک تر هستند.

بیشتر بخوانید: سنگ کابینت آشپزخانه در انواع مختلف

مزایای گرانیت مدولار

1- از گرانیت ساده ارزان تر است و نصف آن وزن دارد. 

2- نصب آن توسط شما قابل انجام است. گرچه چندان راحت نیست اما هر کسی که با شیوه نصب سرامیک یا سنگ آشنا باشد، می تواند نصب آنها را انجام دهد. از آنجایی که گرانیت مدولار از گرانیت ساده باریک تر است، با ابزار معمولی برش سنگ بریده می شود می توان آن را روی کابینتی که برای قرار دادن سنگ سرامیک تعبیه شده قرار داد.

ابزار لازم عبارت اند از یک اره تر با لبه های مخصوص برش گرانیت، اره برقی، دریل با مته مخصوص گرانیت، سطاره، ماله، سه ضلعی و تراز. معمولا در زیر گرانیت یک روکش چوبی نیم تا 1 سانتی متری و یک روکش ضد آب قرار دارد.

گرانیت مدولار معمولاعایق بندی شده است و به این ترتیب به قرار دادن روکش بر روی آن نیاز نیست.

سنگ اپن آشپزخانه

معایب گرانیت مدولار

گرانیت مدولار به خوبی نصب می شود و می تواند مانند گرانیت ساده مورد استفاده قرار گیرد، اما به علت باریک تر بودن می تواند در صورت رعایت نکردن احتیاط آسیب ببیند. ظاهر آن کاملا شبیه گرانیت ساده نیست، درزهای کشیده آن کاملا آشکار هستند.

(جهت دریافت مشاوره در زمینه خرید سنگ روی کابینت با ما در ارتباط باشید 09121030828)

همچنین با وجود گرانیت مدولار سبک محدودیت هایی وجود دارد. برخلاف سنگ های طبیعی که در طرح و رنگ های مختلف وجود دارد، گرانیت مدولار توسط شرکت سازنده تولید شده و در طرح و رنگ محدودیت دارد. همه آن ها صیقل خورده نیستند و برای این کار به ابزار نیاز است.

شفافیت گرانیت مدولار به اندازه گرانیت ساده نیست و درزهای آن مشخص است و نمی تواند میزان لوکس بودن گرانیت ساده را داشته باشد.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر