سنگ اپن در بیرجند 🔱 09121030828

سنگ اپن در بیرجند 🔱 09121030828

در چند سال اخیر تقریبا صددرصد خانه ها و آپارتمان ها با آشپزخانه اپن طراحی و ساخته می شوند.
1401/10/17
0 نظر

سنگ اپن در بیرجند

در چند سال اخیر تقریبا صددرصد خانه ها و آپارتمان ها با آشپزخانه اپن طراحی و ساخته می شوند. تاثیر این مدل طراحی روی آشپزخانه ها بسیار زیاد است، یکی از این موارد حذف درب و کاهش مصالح می باشد. قسمت اپن آشپزخانه نیز با استفاده از یک جزیره یا یک کانتر از سایر بخش ها جدا می شود.

(جهت دریافت مشاوره در زمینه خرید سنگ روی کابینت با ما در ارتباط باشید 09121030828)

آشپزخانه های اپن با گچ، MDF، های گلاس یا کناف ساخته می شود. انتخاب متریال مورد نظر به میزان بودجه و هزینه ای که مالک ساختمان می پردازد و سلیقه مالک و طراح بستگی دارد.

سنگ اپن در بیرجند

اپن آشپزخانه ساده

یکی از مدل های جدید و شیک که چند سالی است که رایج شده مدل ساده است. در مدل های ساده معلق در هوا که کمی هم عجیب به نظر می رسد. این اپن بدون پایه و ستون طراحی و ساخته می شوند و در هوا شناور هستند، اما از کناره ها به دیوارها متصل می شود.

یکی از مزیت های این سبک دکوراسیون ایجاد فضای خالی مناسب برای جاسازی وسایل آشپزخانه زیر اپن است که البته بعضی با کابینت کردن قسمت زیر اپن آن را از حالت شناور خارج می کنند. وقتی اپن ساده و شناور طراحی می شود می توان از میز اپن به عنوان میز غذاخوری استفاده کرد و نیز می توان میز غذاخوری مجزا را در زیر فضای خالی اپن جاسازی نمود، یا اینکه صندلی ها را زیر فضای خالی آن جا داد.

بیشتر بخوانید: سنگ اپن در بندرعباس

اپن آشپزخانه گچی 

کار با گچ و گچبرییک هنر ایرانی بوده و هست. استفاده از گچ نیز در ساختمان سازی همیشه رایج بوده است، اپن های آشپزخانه گچی رایج هستند. کنده کاری ها و طرح های اپن گچی جلوه زیبایی به آشپزخانه می دهد. در ساخت اپن گچی از رابیتس استفاده می شود که یک نوع سازه فلزی است و با استفاده از تورهای مشبک فلزی ساخته می شود و معمولا برای قسمت آرک اپن استفاده می شود.

البته در سقف کاذب حال و پذیرایی و بعضی مواقع اتاق ها هم استفاده می شود. سقف کاذب از قبل ساخته می شوند و در محل موردنظر یعنی قسمت بالا و سقف اپن به کمک سیم های مخصوص نصب می گردد. 

اولین مزیت اپن گچی برای اشپزخانه تحمل بار سقف ساختمان توسط سازه های فلزی آنهاست، درصورتی که کناف ها این قابلیت را ندارند. این مدل اپن آشپزخانه برای خانه ها و طرح های معماری سنتی مناسب است.

برای ساخت یک خانه مدرن و سبک های جدید ساختمان سازی بهتر است از اپن هایی به غیر از گچ استفاده شود. اپن های گچی دکوراسیون سلطنتی و مجللی را ایجاد می کند. بنابراین اگر از اپن گچی استفاده می کنید باید تناسب دکوراسیون داخلی ساختمان و فضای داخل خانه هم از لحاظ مدل و طراحی و هم از لحاظ رنگب ندی رعایت شود.

اپن جزیره آشپزخانه تیره رنگ

اپن مدل جزیره ای مدرن و به روز است و قابل پیاده سازی در سبک های متفاوت دکوراسیون می باشد، اگر این مدل جزیره را با رنگ تیره طراحی و ساخته شود یک آشپزخانه کاملا مدرن خلق خواهد شد. این مدل اپن باعث می شود آشپزخانه تا حد بسیار زیادی مشابه نمونه های اروپایی بنظر برسد.

سنگ اپن

اپن آشپزخانه رنگی

آشپزخانه های رنگی زیبایی خاصی مخصوصا در هنگام شب به فضای خانه و اطراف آشپزخانه می دهد. از انواع این مدل آشپزخانه می توان به اپن سفید بنفش یا آبی و سبز اشاره کرد. این طرح ها با رنگ های خاص و متفاوت جلوه زیبایی بصری بیشتری به فضا خانه و آشپزخانه می دهند و مناسب سلیقه ایرانی هستند.

(جهت دریافت مشاوره در زمینه خرید سنگ روی کابینت با ما در ارتباط باشید 09121030828)

اپن جزیره ای

در ابتدای رواج اپن آشپزخانه این قسمت در عین زیبا بودن استفاده ای نداشت اما به مرور برای استفاده بهینه از فضای آشپزخانه مخصوصا در خانه ها و آپارتمان های کوچک اپن آشپزخانه به صورت جزیره ای طراحی و ساخته می شود. این طراحی یک نوع جدید از کابینت های مدرن و بروز را ایجاد می کند که کاملا مستقل و مجزا از سایر کابینت ها و در وسط آشپزخانه قرار می گیرد.

این مدل اپن ها وسایل را در مواقع غیر ضروری در در خود جای می دهند و امکان هماهنگ شدن با هر سبکی را دارند، همچنین می توان یک هارمونی رنگ زیبا با توجه به رنگ فضای دکوراتیو منزل برای ان انتخاب نمود.

بیشتر بخوانید: سنگ اپن در ایلام

اپن آشپزخانه رنگی

آشپزخانه های رنگی زیبایی خاصی مخصوصا در هنگام شب به فضای خانه و اطراف آشپزخانه می دهد. از انواع این مدل آشپزخانه می توان به اپن سفید بنفش یا آبی و سبز اشاره کرد. این طرح ها با رنگ های خاص و متفاوت جلوه زیبایی بصری بیشتری به فضا خانه و آشپزخانه می دهند و مناسب سلیقه ایرانی هستند.

آدرس اینستاگرام ما: afsharistone@

اپن دوطرفه

اپن های دو طرفه از لحاظ ساختری متفاوت هستند و معمولا از یک قسمت به عنوان میز نهار خوری نیز استفاده می شود. برای این کار می توان از صندلی هایی که از لحاظ ارتفاع با سطح اپ هماهنگ باشد استفاده کرد. بخش دیگر اپن را می توان برای کشو و یا کمد و حتی کابینت مورد استفاده قرار داد. این مدل از اپن مناسب خانه های مدرن است و برای جا دادن لوازم دکوراتیو یا تزئینی روی صفحه اپن نیز مناسب است. 

سنگ اپن آشپزخانه

اپن آشپزخانه مدل L

آشپزخانه اپن مدل L یک نوع اشپزخانه دو طرف اپن است که هر دوطرف به هم متصلند. اما در مدل دوطرف اپن معمولا فضای خالی ورود به آشپزخانه (محل درب) در بین دو قسمت قرار دارد. مزیت این مدل مجزا کردن فضا هاست، به علاوه یک نمای پیوسته دارد. از این مدل می توان به عنوان میز ناهارخوری استفاده کرد.

بیشتر بخوانید: سنگ اپن در ارومیه

اپن ال از هرجنسی قابل طراحی است. گچ یا ام دی اف یا سنگ و یا چوب. می توان از وسایل تزئینی و دکوراتیو و یا گلدان های زیبای طبیعی روی صفحه اپن استفاده کرد. 

(جهت دریافت مشاوره در زمینه خرید سنگ روی کابینت با ما در ارتباط باشید 09121030828)

اپن آشپزخانه U شکل

مدل جدید اپن U برای خانه های با زیربنای زیاد و فضای کافی مناسب است. این مدل آشپزخانه که در خانه های ویلایی اروپای مرکزی زیاد استفاده می شود دارای طراحی خاص و ظریفی است. در این مدل می توان سه طرف آشپزخانه اپن به نحو احسن استفاده کرد.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر