کاربرد گرانيت
کاربرد گرانيت
سنگ گرانيت گونه‌اي سنگ آذرين دروني است و به همين علت بافت آن داراي دانه‌هاي متوسط تا درشت بوده و رنگ آن از صورتي تا خاکستري پررنگ و حتي سياه باتوجه به کاني و شيمي سنگ متغير مي‌باشد.
1397/2/23
0 نظر
عنوان حجم دانلود
کاربرد گرانيت 10005 مگابایت

سنگ گرانيت گونه‌اي سنگ آذرين دروني است و به همين علت بافت آن داراي دانه‌هاي متوسط تا درشت بوده و رنگ آن از صورتي تا خاکستري پررنگ و حتي سياه باتوجه به کاني و شيمي سنگ متغير مي‌باشد. اين سنگ از سنگين‌ترين سنگ‌ها مي‌باشد. گرانيت يکي از محکم‌ترين و سخت‌ترين سنگ‌ها مي‌باشد و به همين دليل به عنوان مصالح ساختماني به صورت گسترده‌اي استفاده مي‌شود. مقاومت و سختي بالاي اين سنگ اين امکان را فراهم مي‌کند که در آزمايشگاه‌ها ، محيط هاي صنعتي و تجاري به کار برده شود.
سنگ هاي گرانيت اغلب در فضاهاي باز مانند نماي ساختمان ها، پله ها،حياط منازل، سنگفرش خيابان ها، پياده روها و محوطه ها و همچنين جهت پيشخوان آشپزخانه، کاشي کف،پلکان، استخر و سونا و بسياري از مواردي که جنبه تزئيني دارد استفاده مي شود. قطعات گرانيت مي تواند داراي سطح ناهموار باشد و يا تمام سطوح آن پرداخت شده باشد. سنگفرش هاي گرانيتي براي يک جاده باريک رنگين و يا حياط منازل کاربرد دارد. گرانيت بيشتر در پياده رو خيابان ها استفاده مي شود که بسيار بادوام هستند. اين سنگ ها ظاهر تزئيني زيبايي به وجود مي آورد. ترکيب سنگ هاي طبيعي رنگارنگ با طراحي هنرمندانه و تخصصي نتيجه منحصر بفرد و بادوامي را ايجاد مي کند.
سنگ هاي گرانيت با توجه به رنگ ها و بافت هاي گوناگون خود براي ايجاد طرح ها و فرم ها امکانات کم نظيري را در اختيار طراحان قرار مي دهند. در عين حال با توجه به ويژگي هاي ذاتي سنگ گرانيت از قبيل استحکام بالا و مقاومت بسيار زياد در برابر فرسايش و عوارض طبيعي بهترين گزينه براي معماراني است که براي کارايي جايگاه ويژه اي قائلند. ويژگي هاي فيزيکي سنگ گرانيت از جمله استحکام بالا، مقاومت در برابر فرسايش، جذب آب ناچيز در کنار تنوع در ظاهر و رنگبندي، گرانيت را به يکي از محبوب ترين و پر کاربردترين مصالح پايدار ساختماني مبدل ساخته و هزاران سال است که از آن براي فضاهاي داخلي و خارجي ساختمان ها استفاده مي شود.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر