نانو سنگ|09121030828

نانو سنگ|09121030828

یکی از روش هایی که برای حفظ سطوح ساختمانی و نما در برابر عوامل جوی و آسیب های محیطی مورد استفاده می گیرد نانو سنگ است. نانو سنگ یک پوشش آبگریز است که بر روی سطوح ساختمانی و نما اجرا می شود تا نفوذ انواع آلاینده ها بر روی سطح را کاهش دهد و از تخریب نماهای سنگی نیز جلوگیری نماید.
1402/7/29
0 نظر

یکی از روش هایی که برای حفظ سطوح ساختمانی و نما در برابر عوامل جوی و آسیب های محیطی مورد استفاده می گیرد نانو سنگ است. نانو سنگ یک پوشش آبگریز است که بر روی سطوح ساختمانی و نما اجرا می شود تا نفوذ انواع آلاینده ها بر روی سطح را کاهش دهد و از تخریب نماهای سنگی نیز جلوگیری نماید. 

از فناوری نانو برای محافظت از سطوح سنگی مانند گرانیت، مرمر، آهکی، تراورتن آجری، بتنی و سطوح سیمانی در تولید نانوسنگ استفاده شده است . این محصول قابل رویت نیست و ظاهر یا سطح پوشش داده شده را تغییر نمی دهد . پس از اعمال نانو سنگ بر روی سطح مورد نظر، یک لایه محافظ با ماندگاری بالا  ایجاد می شود که به عمق سطح نفوذ می کنند. این سطح در برابر آلودگی مقاومت بالایی دارد و با آبگریز کردن سطح، مانع نفوذ مایعات و ذرات آلودگی به سطح می شود.

ممکن است بعضی از افراد پرداخت هزینه برای نانو سنگ نما را یک هزینه اضافی بدانند؛ اما توجه به این نکته ضروری است که هزینه‌های ساختمان‌هایی که با نما سنگی کار شده است، بسیار زیاد است، این ساختمان‌ها با مشکلات زیادی از جمله تمیز نگه داشتن سطوح سنگ، مواجه هستند و تمیزی کردن نما سنگی ساختمان یه دغدغه است، چون هم کار سختی است و هم هزینه بر است.

از دیگر مشکلات نما، عدم رسیدگی به سطح سنگ نما در بازه زمانی زیاد است که باعث خرابی نمای سطح سنگ خواهد شد و صاحب ملک باید هزینه چند برابر برای تعمیر و نگهداری نمای سنگی ساختمان پرداخت نماید.

راه حل بهینه و مقرون به‌صرفه همه این موارد، خرید پوشش محافظتی مواد نانو برای سنگ نماست که قیمت محلول نانو سنگ نما نسبت به تمام مشکلات و چالش‌های ذکر شده، بسیار مقرون به‌صرفه است.

(جهت دریافت مشاوره در زمینه خرید سنگ روی کابینت با ما در ارتباط باشید 09121030828)

نانو سنگ چیست؟

محلول نانوسنگ یا همان پوشش نانو؛ یک فیلم پلیمری پلاستیکی شفاف نوری بسیار نازک است که با سطحی به ضخامت اتم روی سطح سنگ را می پوشاند. پوشش های نانو با نانو متر یا یک میلیاردم متر اندازه گیری می شوند و کاملاً غیر قابل رویت هستند و در صورت لمس نیز قابل تشخیص نیستند.

نانو سنگ برای افزایش مقاومت سنگ در برابر آلاینده ها، رشد بیولوژیکی و شرایط مختلف آب و هوایی استفاده می شود، کاملاً ایمن است و هیچ گونه ماده شیمیایی مضر و ترکیب آلی فرار ندارد.

استفاده از پوشش نانو سنگ، قبل از نصب و اجرای سنگ بر روی نما باعث جلوگیری از به جای ماندن اثر دوغاب بر روی سنگ می شود و سطح اجرا شده در پایان کار، بسیار تمیز می ماند و هزینه شستشو کاهش خواهد یافت. 

بیشتر بخوانید: سنگ کرم آباده

نحوه کارکرد نانو سنگ

وقتی سطح سنگ به پوشش نانو آغشته می شود، اتم های ریز آن تمام منافذ سنگ را پر می کنند. حتی اگر سطح سنگ در ظاهر بی نهایت صاف باشد، هنوز دارای حفره های ریز زیادی است. منافذ ریز شیشه نیز در زیر میکروسکوپ قابل مشاهده می باشد. منافذ ریز در سنگ به وفور دیده می شود. منافذ هرگونه آلودگی و ذرات آب را جذب می کند که باعث کثیفی سنگ شده و در مدت طولانی باعث خرابی ظاهر سنگ و کاهش مقاومت آن خواهد شد.

ذرات نانو بسیار کوچک هستند، به راحتی در تمام این منافذ جا می گیرند و با پر کردن منافذ از بروز این مشکلات جلوگیری می کنند. حتی نانو سنگ باعث صافی و یکنواختی سطح سنگ می شود، به طوری که در زیر میکروسکوپ سطح سنگ به طور باورنکردنی صاف دید و بدون منفذ خواهد بود.

پیوند ذرات نانو با سطح سنگ باعث می شود آب، خاک، روغن و چربی نتوانند وارد منافذ شوند و به این طریق سنگ ظاهر تمیز و یکدست باقی می ماند. 

سطوح قابل اجرا

نمای آجر

ماسه سنگها

نمای سنگ مرمریت، گرانیت، تراورتن، کوارتزیت و …

بلوک های بتنی 

سنگهای گرانیتی  متخلخل

سنگهای مرمری و مرمریت 

سنگ های آهکی

کاشی های سقف (نما)

قابل اجرا بر روی کاهگل و خاک رس

مزایای نانو سنگ 

جلوگیری از ترک خوردگی و شوره زدن سنگ

حفظ زیبایــی نمــای ســاختمان

جلوگیری از اثرات مخرب ناشی از هوازدگی، عوامل جوی و تغییــر رنگ سنگ

افزایش عمــر سنگ

عدم رشد قارچ و جلبک به خصوص در مناطق شمالی

مقاوم در برابر فشار 

مقاوم در برابر درجه حرارت بالا 

پایداری در برابر اشعه ماوراء بنفش 

ضد آب و لکه و ضد شوره کردن سطح سنگ

مقاوم در برابر انجماد 

عدم تغییر بافت طبیعی سنگ و زرد شدن به مرور زمان

اجرای آسان روی سطوح مختلف از جمله سنگ 

خاصیت آب گریزی بالا

به مصالح به کار رفته در سازه امکان تنفس می دهند.

چسبندگی زیاد بر روی سطوح 

دارای ضخامت کم 

بی رنگ 

غیر سمی سازگار با محیط

دارای ماندگاری و دوام زیاد

ضد رطوبت

(جهت دریافت مشاوره در زمینه خرید سنگ روی کابینت با ما در ارتباط باشید 09121030828)

مقرون به صرفه 

آنتی باکتریال 

ضد لک 

کاهش اتلاف گرما و هزینه های انرژی

آب بندی کامل نما 

مقاوم در برابر اشعه UV

مقاوم در برابر ملات سیمان اسیدی هنگام اجرای سنگ

مواد نانو برای سنگ نما با ماندگاری بالای ۱۰ سال

مقاوم در برابر باران های اسیدی

کهنه نشدن نما به مرور زمان

غبارگریز هستند و آلودگی و دوده را به خود نمی گیرند.

با حجم کم، می توان متراژ زیادی از سنگ نمای یک ساختمان را پوشش داد.

بیشتر بخوانید: خرید سنگ پله مرمریت

ماندگاری نانو سنگ چند سال است؟

با توجه به اینکه اندازه ذرات پوشش های نانو در حد ۵۱ نانو متر است، این ذرات کاملا در عمق مصالح نفوذ می‌کند و تا چند میلیمتر در بافت آن قرار می‌گیرد، این خاصیت باعث می‌شود که با شرایط جوی نامناسب و فرسایش سطحی مصالح، نانو سنگ همچنان در بافت آن باقی بماند و ماندگاری پوشش نانو سنگ را به بالای ۱۵ سال برساند.

روش اجرای نانو روی سطوح 

محلول نانو سنگ بصورت مایع است.

 باید قبل از اجرای مواد نانو برای سنگ نما، ظرف محتوی نانو سنگ را خوب تکان دهید.

توصیه می شود سطح سنگ نما قبل از اجرای محصول کاملا تمیز و خشک باشد.

اجرای محلول عایق نانو سنگ، بصورت اسپری پاش انجام می شود.

اگر سطح دارای لکه های سیمان و سفیدک باشد؛ بهتر است ابتدا با فرچه تمیز شود.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر