خرید سنگ تراورتن عباس آباد - سنگ عباس آباد ممتاز

خرید سنگ تراورتن عباس آباد - سنگ عباس آباد ممتاز

سنگ تراورتن سفید عباس آباد یکی از مشهور ترین، زیباترین و پرطرفدار ترین سنگ نما در کشور می باشد. سنگ تراورتن عباس آباد با دارا بودن ویژگی هایی خاص همچون ساب پذیری فوق العاده، تراکم بالا و تنوع سورت در موارد بسیار مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد.
1400/10/9
0 نظر

انواع سنگ تراورتن عباس آباد

سنگ تراورتن سفید عباس آباد یکی از مشهور ترین، زیباترین و پرطرفدار ترین سنگ نما در کشور می باشد. سنگ تراورتن عباس آباد با دارا بودن ویژگی هایی خاص همچون ساب پذیری فوق العاده، تراکم بالا و تنوع سورت در موارد بسیار مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. سنگ تراورتن عباس آباد محلات عمدتا در ابعاد ۴۰ طولی بصورت سابیده و چرمی فرآوری می گردد و به دو صورت موج دار و بی موج بریده شده که به دلیل استفاده از این سنگ در نما های رومی و کلاسیک، اغلب بصورت بی موج فرآوری می گردد.

سنگ تراورتن سفید عباس آباد

طیف رنگی این سنگ از کرم شروع شده و به رنگ سفید و روشن ختم می شود. هرچه میزان سفید و روشن بودن سنگ بیشتر باشد، سنگ مرغوب تر بوده و لذا قیمت آن بالا تر می باشد. تراورتن عباس آباد با توجه به طرح و رنگ دسته بندی و نام گذاری می شود.

استخراج سنگ عباس آباد در استان مرکزی و در حومه ی شهرستان محلات انجام می شود. معادن سنگ تراورتن عباس آباد با استخراج ماهیانه حدود ۱۰۰هزار تن اقدام به استخراج کوپ این سنگ کرده و با توجه به کیفیت مناسب و سورت های متنوع این سنگ و البته بازه ی قیمتی بسیار گسترده ی آن نسبت به رقبا بازار بسیار عالی را فراهم کرده است. فرآوری سنگ تراورتن عباس آباد در اکثر کارخانجات سنگبری در سراسر کشور انجام می شود و با توجه به تنوع رنگی و سورت های گوناگون این سنگ در دسته بندی های بیشتری قرار گرفته است.

(جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید سنگ عباس آباد با ما در ارتباط باشید : 09121030828)

مقاله آموزشی: قیمت سنگ تراورتن عباس آباد

عوامل تاثیرگذار بر قیمت سنگ تراورتن عباس آباد:

اندازه و قواره کوپ سنگ

نوع و ماهیت سنگ

هزینه های استخراج و خرید کوپ

نوش برش و فرآوری

سورت یا درجه بندی سنگ

پاک بودن و حداقل بودن میزان رگه های موجود در سطح سنگ

هزینه های حمل و نقل

(جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید سنگ عباس آباد با ما در ارتباط باشید : 09121030828)

سنگ تراورتن (Travertin) یک سنگ آهکی بوده که از فعالیت چشمه های آب گرم به وجود آمده است. خواص سنگ تراورتن بین سنگ مرمر و سنگ آهک می باشد که به طور طبیعی نیز در کنار چشمه ها، غار ها و … یافت می شود. وجود سطوح اسفنجی و حفره های موجود در سطح سنگ تراورتن ناشی از آزاد شدن دی اکسید کربن در هنگام رسوب گذاری و تشکیل این نوع سنگ ها می باشد.

وجود حباب های هوا و ناخالصی های آهن، سیلیس، منگنز، مواد آلی و … باعث ایجاد تنوع رنگ هایی همچون سفید، کرم، شکلاتی، طوسی، قرمز، زرد و … در معادن مختلف سنگ تراورتن می گردد.

برای تامین متراژ قابل توجهی از یک سورت از سنگ تراورتن عباس آباد باید زمان زیادی سپری کرد و تناژهای بسیار بالایی را برش داد تا یک سورت یکدست و کامل جمع شود.

انواع سنگ تراورتن عباس آباد

انواع سنگ تراورتن عباس آباد

تراورتن عباس آباد سفید

تراورتن عباس آباد کرم روشن

تراورتن عباس آباد دنده گاوی

تراورتن عباس آباد ابر و بادی

تراورتن عباس آباد موج کبریتی

تراورتن عباس آباد موج ریز

تراورتن عباس آباد موج دار

تراورتن عباس آباد بی موج

تراورتن عباس آباد موج کبریتی بی موج (سنگ موج کبریتی که بصورت بی موج بریده شده است)

سنگ تراورتن سفید عباس آباد به دلیل محدودیت آن در استخراج و عرضه کوپ، تا حدودی کمیاب هست و همچنین به دلیل فروش لاینی و کم، به صورت مشخص فرآوری و عرضه می گردد. استفاده از این سنگ در نماهای کلاسیک و رومی، نماهای ترکیبی و … چشم انداز جذاب و چشم نوازی را خلق می کند که شکوه و گرمای ویژه ای به ساختمان می بخشد. اکثر استفاده از این سنگ تراورتن در نمای کلاسیک ساختمان در کنار ستون، سر ستون، صراحی (نرده سنگی)، احجام سنگی و … جلوه ی بسیار زیباتری به آن خواهد بخشید.

کیفیت، زیبایی منحصر بفرد و قیمت به صرفه سنگ تراورتن عباس آباد نسبت به رقبا، سبب آن گردیده است تا در اکثری از پروژه های مسکونی، اداری و تجاری و لوکس از این سنگ استفاده گردد.

با توجه به تو پر بودن سنگ تراورتن عباس آباد نسبت به بقیه سنگ های تراورتن، برای استفاده در نمای ساختمان هایی که ارتفاع زیادی دارند، استفاده از اسکوپ توصیه می شود. هر چه سنگ تراورتن عباس آباد در معرض تابش مستقیم نور خورشید و آفتاب باشد، به مرور زمان رنگ سنگ روشن تر و سفید تر می گردد.

مقاله آموزشی: آشنایی با معروف ترین سنگ های تراورتن

موارد استفاده از سنگ تراورتن سفید عباس آباد

سنگ تراورتن سفید عباس آباد

فضای داخلی ساختمان

نمای خارجی ساختمان

نما های کلاسیک و سنتی و رومی

نما های مدرن و اسپرت

نما های ترکیبی

سنگ فرش پیاده رو

دیواره های داخلی و خارجی ساختمان

حاشیه ها و کناره ها

نمای هتل ها، فروشگاه ها و مراکز تجاری لوکس

دیواره های پله

لابی ورودی ساختمان

حاشیه ها و قاب آسانسور

نرده سنگی (صراحی)

در پوش و جدول

احجام سنگی

آب نمای سنگی

آلاچیق و نیمکت سنگی

(جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید سنگ عباس آباد با ما در ارتباط باشید : 09121030828)

در صورت مرغوب بودن پالیشرها و اجرای درست و اصولی عملیات فرآوری و ساب، سطح صیقلی و براق سنگ عباس آباد چشم نوازی بیشتری خواهد داشت. فرآوری سنگ به صورت اسلب بر روی بسیاری از سنگ ها قابل اجرا بوده و در صورت اجرای صحیح مراحل برش، ساب و کالیبراسیون، می توان در فضا های مختلفی از اسلب استفاده نمود. ضمن اینکه در روش فرآوری اسلب، استحکام سنگ نسبت به روش های قدیم افزایش پیدا کرده و عمر سنگ بیشتر می شود.

حفره ها و خلل و فرج های موجود در سطح سنگ تراورتن سفید عباس آباد محلات با استفاده رزین، اپوکسی، پلی استر، پالیشر های مخصوص و … پر می شوند و فرآوری این نوع سنگ ها در کیفیت آن بسیار موثر می باشد. در صورت کم کاری یا کیفیت پایین فرآوری سنگ پس از مدتی دچار شکستی ، تغییر رنگ و … می گردد.

علاوه بر برش سنگ عباس آباد بصورت تایل و در ابعاد ۴۰ طولی، این سنگ بصورت اسلب نیز فرآوری می گردد. موارد استفاده سنگ اسلب روز به روز بیشتر شده و از ورق های بزرگ سنگ در ابعاد ماکزیمم بیشتر استفاده می شود. فرآوری سنگ به صورت اسلب با روش های قدیمی به صورت قله بری متفاوت بوده و به جای دستگاه تک یا سی تیغ از اره استفاده می شود. در روش قله بری تیغ برش به صورت دوار عملیات برش کاری بر روی سنگ انجام می شود اما در روش اسلب به صورت رفت و برگشتی سنگ ورقه ورقه می گردد.

مقاله آموزشی: طریقه نگهداری و شستشوی اصولی سنگ تراورتن

نکات مهم و تاثیرگذار بر قیمت سنگ عباس آباد:

عواملی که باعث افزایش قیمت سنگ تراورتن عباس آباد می شوند:

درصد سفیدی و روشن بودن سنگ : هر چه سنگ سفید تر باشد قیمت آن بالا تر است.

قد و پای بلند سنگ : هر چه سنگ قد و پای بلند تری داشته باشد یا اصطلاحا شمش باشد قیمت آن بالا تر است.

عدم وجود خط ، رگه و هاله های موجود در سطح سنگ : هر چه سنگ پاک تر (بدون خط و رگه) باشد قیمت آن بالاتر است.

ضخامت برش و قطر سنگ : هرچه ضخامت برش سنگ بیشتر و دقیق تر باشد سنگ مرغوب تر بوده و قیمت آن بالا تر است.

کیفیت فرآوری و موارد مصرفی در فرآیند تولید سنگ رابطه ی مستقیمی با قیمت تمام شده سنگ داشته و هر چه کیفیت متریال مصرفی بالا تر باشد قیمت سنگ بیشتر می شود.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر